FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP BOJNICE

DRAVÉ VTÁKY a SOVY


Prichádzam s pozvaním pre všetkých záujemcov o fotografovanie zvierat na fotografický workshop, ktorý je zameraný na dravce a sovy. Bude to výnimočná príležitosť odfotografovať atraktívne vtáky tak, ako to je vo voľnej prírode často veľmi náročné. Výhodou takéhoto workshopu je najmä to, že budete mať vždy väčšiu kontrolu nad výslednou fotografiou, keďže na rozdiel od voľnej prírody zvieratá neutekajú, zároveň sa môže takto vhodne zvoliť prostredie, svetelné podmienky, a podobne. Veľkou výhodou je takisto aj to, že fotografovanie zaberie neporovnateľne menej času, než vo voľnej prírode. Aj vďaka tomu môžete získať vysnenú fotografiu v nádhernom a prirodzenom prostredí. Prednosťou tejto akcie je prítomnosť skúseného sokoliara a výborná kondícia fotografovaných zvierat.


KOHO WORKSHOP MÔŽE ZAUJAŤ?

Tento workshop je určený pre všetkých záujemcov o fotografovanie zvierat, pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých fotografov. Cieľom takéhoto workshopu je získať základné návyky pri fotografovaní zvierat, práca s fototechnikou a jej vhodné nastavenie, výber vhodného miesta, práca so svetlom a kompozíciou, a podobne. K tomu Vám dopomôže fotograf, ktorý sa venuje už niekoľko rokov wildlife fotografovaniu. Pre tých, ktorí už tieto základné zručnosti majú, to môže byť príležitosťou ako spestriť svoju zbierku o zaujímavé fotografie týchto atraktívnych zvierat, vyskúšať si nové fotografické techniky, či spoznať nových ľudí s rovnakým záujmom a navzájom si vymieňať svoje doterajšie skúsenosti.

ODPORÚČANÉ VYBAVENIE A FOTOGRAFICKÁ TECHNIKA:

Fotografický workshop bude prebiehať za každého počasia. Preto je vhodná pevná nepremokavá obuv a takisto aj nepremokavé oblečenie. Dôležité je pre fotografa teplo a pohodlie, aby sa mohol na 100% venovať fotografovaniu a nič ho neovplyvňovalo. Fotografickú techniku odporúčam zrkadlovku s viacerými objektívmi. Hodí sa jak širokouhlý objektív, tak dlhý teleobjektív. Podmienkou je teleobjektív s ohniskom okolo 300 mm. Ďalšie potrebné vybavenie je statív, náhradné nabité baterky, pamäťové karty, samozrejme dobrá nálada a úsmev na tvári.

FOTOTECHNIKA CANON | JEDINEČNÁ PRÍLEŽITOSŤ

Prichádzam s príležitosťou si vyskúšať fotografickú techniku od spoločnosti Canon pre prihlásených účastníkov a to úplne zdarma. Ak dlho rozmýšľate aký fotoaparát si kúpiť a ktorý bude pre vás ten najideálnejší pri fotografovaní zvierat či vtákov je to jediná príležitosť si ho vyskúšať a to priamo v teréne. Spraviť si pár fotografií alebo odfotografovať úplne celý workshop je viac ako tisíc recenzií. Túto príležitosť môžete využiť iba na mojich workshopoch. V celom Česko-slovensku to nikto neponúka. Funguje to tak ,že ak sa prihlásite na workshop tak v prihláške je potrebné uviesť fototechniku ,ktorú si budete chcieť na workshope vyskúšať aj ju tam prichystám pre Vás. Ak fotografická technika bude v ten čas naplánovaná na inú komerčnú akciu výrobcom Canon a nebude dostupná v tom prípade hneď ponúkame iné alternatívy. No budeme sa snažiť ju poskytnúť tak aby ste si ju mohli vyskúšať. Zároveň upozorňujeme záujemcov ,že plne zodpovedajú počas workshopu za techniku a musia s ňou narábať tak aby ju nepoškodili !!!


TERMÍN WORKSHOPU:                3. November 2024                                                          

                                                         ( možnosť zakúpiť ako Darčekový poukaz )

MIESTO WORKSHOPU:                 Reštaurácia Daniela ( HRADIŠTE PE ) okolité lesy

ORGANIZÁTOR:                                   Patrik Rolín

VEDENIE DRAVCOV A SOV:               Jozef Tomík , predseda združenia Aquila

DOPRAVA:                                                individuálna

CENA:                                                    80 €

PREDPOKLADANÉ VTÁKY NA FOTOGRAFOVANIE:

Kuvik obyčajný, Sova lesná, Sokol rároh, Sokol myšiar, Myšiak lesný, Orol skalný, Plamienka driemavá, Krkavec čierny, Výr skalný a iné.

PROGRAM: Stretnutie fotografov pred východom slnka, rýchle zoznámenie sa, fotografovanie od východu slnka až do zotmenia, prestávka na obed (obed si hradí každý sám) , po zotmení koniec workshopu a cesta domov.
Tešíme sa na Vás Jozef a Patrik

Online rezervácia

Zarezervujete si miesto včas. Rezerváciu vám potvrdíme e-mailom.

Erik K.

" ... tak akože aj v Bojniciach bolo super mam veľmi pekné fotky."