AUTOR

Volám sa Patrik Rolín. Študoval som na Strednej odbornej škole lesníckej v Liptovskom Hrádku. Už od teenagera som miloval prechádzky po lese. Príroda ma fascinovala natoľko ,že som sa jedného dňa rozhodol kúpiť malý vreckový foťák. Odvtedy som popri štúdiu v teréne mohol priamo zachytávať krásne momenty.

V tomto období pracujem ako obchodný manažér v oblasti čalúneného nábytku. Každodenný ruch v práci ma k fotografovaniu pripútal ešte viac. Príroda pre mňa a moju rodinku znamená relax, načerpanie nových síl a inšpiráciu pre duchovný rast.

Venujem sa v prvom rade fotografovaniu divej prírody , divých zvierat a vtákov. Organizujem fotografické workshopy a rád predstavujem umenie fotografie deťom na základnej škole prostredníctvom fotografického krúžku. Moju tvorbu je možné vidieť na sociálnej sieti Facebook, v kalendároch ,alebo katalógoch. Spolupracujem s Trenčianskou poľovníckou komorou už niekoľko rokov na budovaní každoročného katalógu na chovateľské výstavy. Od roku 2017 pracujem pre spoločnosť AQT a CANON ako tester produktov Canon v mojom žánri fotografovania prírody a zvierat.

Ďakujem veľmi pekne za návštevu mojej osobnej stránky a dúfam že aspoň trochu Vás vtiahne do deja ,ktorý prežívam v lesoch Slovenských hôr.


Prvých 10 000 fotografií je najhorších.    Henri Cartier - Bresson 

Fotografické vybavenie:


Canon Eos R6 mark II

Canon Eos R

Canon EF 300/2.8 IS L USM II

Canon EF 100/2.8 IS L USM MACRO

Canon EF 50/1.8 STM

Canon Extender EF 1.4x III

Canon Extender EF 2x III

Fotobatoh Lowepro Pro Runner 450 AW

Statív Triopo + Guľová hlava Triopo