KALIBRÁCIA OBJEKTÍVU


Keď som si zakúpil svetelný objektív a urobil pár fotografií ,vedel som ,že bez kalibrácie to nepôjde. Každý objektív ma od svojej výroby jemný posun ostrenia. Je jedno, či ide o objektív svetelný, alebo s clonou vyššou ako 4, napr 5,6, alebo či je objektív pevný, alebo zoomový.  Jednoducho výrobca to nevie zabezpečiť tak, aby to sedelo bez malinkých odchýlok. Zároveň si každý výrobca vyhradzuje právo s toleranciou 20 stupňov do mínusu aj plusu. Samozrejme, nie je to žiadna vada. Dá sa to vykalibrovať a objektív potom ostrí tak, ako má, a tam, kde má.

Je samozrejmosťou , že každý fotograf chce mať snímky ostré na presne požadovaných miestach.

"Ja fotografujem živú prírodu a chcem mať ostré oko vtáka, a nie bruško, keď som ostriacim bodom mieril presne na oko."

Aj Vy máte s tým problém a už Vám dochádzajú nervy?

Takto to funguje:

  • kalibrujem objektívy značky Canon, Nikon, Tamron a Sigma.
  • podmienkou je možnosť funkcie microadjustmentu v tele fotoaparátu, alebo objektívy ktoré majú vlastnú dokovaciu stanicu Sigma dock, Tamron Dock.
  • objektív je potrebné zaslať, alebo doručiť spolu s telom,pretože hodnoty sa zapisujú do tela.
  • pred zaslaním sa informovať, či vôbec ide kalibrovať objektív na dané telo, pretože nie každé telo má možnosť kalibrácie.
  • pri osobnom doručení zmluva o prevzatí tovaru ( dôležité, aby sa zákazníkovi vrátili fotoaparát a objektív v takom stave, v akom ich priniesol )
  • poskytnutý výsledok pred a po vykalibrovaní na email.
  • po vykalibrovaní možnosť osobného odberu, alebo zaslanie poštou ako poistený balík.

Koľko trvá kalibrácia:

  • všetko záleží od dohody cca 1 - 2 dni alebo v priebehu pár hodín podľa dohody.

Záleží mi na spokojnosti zákazníka. K práci pristupujem zodpovedne a vynaložím všetko úsilie, aby sa výsledok dostavil.

Za prejavenú dôveru Ďakujem a teším sa na spoluprácu.
Pred kalibráciou

Po kalibrácii


Komentáre

Stano

Canon 7D mark II, Canon EF 70-200 / 2.8 IS L USM II , Canon 16-35 / 2.8 IS L USM II

Skvelý prístup, ochota a vynikajúca práca. Výsledok pred a po kalibrácii je neporovnateľný. Veľmi pekne ďakujem a vrelo odporúčam tým čo nie sú spokojný s ostrosťou svojich fotografii.


Adam M

Nikon D 7000, Sigma 18-35F1.8 ART

Chcem ešte raz aj takto verejne poďakovať za skvelé skalibrovanie mojej Sigma 18-35 f1. 8 Art na Nikon D7000. Píšem už aj po od skúšaní v praxi a je to neporovnateľne lepšie. Ochota a komunikácia na profesionálnej úrovni. Ďakujem.


Roman F

Canon 6D mark II, Canon 50/1.8 STM, Canon 24-105/4 IS L USM, Canon 70-200/4 L

Pekný deň prajem! Chcem sa s odstupom času opäť poďakovať za perfektnú kalibráciu objektívov. Za ten čas boli príležitosti otestovať každý jeden a chytajú sa neporovnateľne lepšie a ten výsledok je skvelý. Ďakujem!


Lucia D

Nikon D500, Nikkor 200-500/5.6, Tamron 70-200/2.8 G2, Sigma 105/1.5 ART

Dobrý deň,musím Vám neskutočne poďakovať, pretože tie objektívy fotia asi lepšie ako keď som ich kúpila! Fotia nádherne a neskutočne ostro! Napíšem aj recenziu keď smiem a určite Vás budem odporúčať ďalej aj na svojich kurzoch :)


Martin V

Nikon D750, D7500, Tamron 150-600 G2, Sigma 105/1.4 ART, Simga 18-35/1.8 ART, Tamron 90/2.8

Patrika som spoznal na jednom z jeho workshopov a už tam ma fascinovalo ako má perfektne ostré fotografie. Preto som sa na neho obrátil ohľadom kalibrácie viacerých mojich objektívov a spravil som dobre. Som mu vdačný predovšetkým za kalibráciu mojej sigma 18-35, ktorá ma po kúpe veľmi sklamala s presnosťou ostrenia, ale jemu sa podaril malý zázrak a dal ju dokopy. Za mňa má Patrik palec jednoznačne hore :)


Rišo K

Canon EOS 6D | Sigma 35mm ART

" Ďakujem Patrik Rolín za skvelú prácu a kalibráciu Canon EOS 6d ii + Sigma 35mm ART . Skvelá komunikácia a odbornosť ,ešte raz ďakujem! 📸📸💯"


Miloš Š. 

Nikon D500 | Tamron 150-600 G2

" Vďaka Patrik Rolín za super odvedenú prácu a kalibráciu na mojom Nikon D500 + Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 G2. Dobrá komunikácia a ochota , skvelá odbornosť ,ešte raz vďaka ! " Fotenie na parádu a ostrenie super. "


Lukaš H.

Canon EOS 6D mark II | Canon EF 300/2.8 IS L USM | Canon TC 2x

" Na to, ako si poradiť s "front focus" či "back focus" posunom na objektíve existuje viacero možností. Jednou z nich je kalibrácia pomocou špeciálneho terča, ktorá je jednoduchá no zároveň veľmi presná. Moju zostavu sme tak mali s Patrikom zladenú k spokojnosti ešte pred odchodom na spoločný fotolov. "


Ľuboš B.

Canon EOS 5D mark III | Canon EF 400/5.6 L USM

" Fotenie jak sa patrí a ostrenie super. "


Ivan B.

Canon EOS 6D | Canon EF 300/2.8 IS L USM

" tak včera som to bol konečne testovať je to oveľa lepšie ako to bolo. "


Štefan D.

Canon EOS 80D | Canon EF 400/5.6 L USM

" Po premeraní Patrik zistil, že fotoaparát s objektívom neboli zladené. Teraz už môžem pohodlne fotografovať. Takže vďaka Patrik. " 


Pavol J.

Canon EOS 70D | Tamron 150 - 600 F5-6,3 Di VC USD

"Chcel som mať istotu , že to je v poriadku. "