FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP TATRY

DRAVÉ VTÁKY a SOVY


Po úspešnom a obohacujúcom fotoworkshope s dravými vtákmi a sovami v Bojniciach k Vám opäť prichádzam s verím, že lákavou ponukou. Z dôvodu prejaveného záujmu o takúto príležitosť, som sa rozhodol zorganizovať podobný workshop s dravými vtákmi a sovami, taktiež pod vedením skúseného sokoliara, no tentoraz v inej lokalite Slovenska, ktorá je, dovolím si tvrdiť, pre väčšinu z nás srdcovou záležitosťou - na Liptove, pod našimi majestátnymi Vysokými Tatrami.

O krásne a zároveň inšpiratívne zábery sa teda postará, okrem iného, už samotné ich pozadie, okolitá tatranská príroda s jej neopísateľnou, svojskou atmosférou.

Verím, že to môže osloviť nie len tých, ktorí na takom workshope ešte neboli, či laikov, ktorí sa chcú niečomu novému priučiť, ale aj pre tých, ktorí už čo to pofotili, sú skúsenejší, či dokonca tých, ktorí už boli účastní na predošlom workshope.

KOHO WORKSHOP MÔŽE ZAUJAŤ?

Tento workshop je určený pre všetkých záujemcov o fotografovanie zvierat, pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých fotografov. Cieľom takéhoto workshopu je získať základné návyky pri fotografovaní zvierat, práca s fototechnikou a jej vhodné nastavenie, výber vhodného miesta, práca so svetlom a kompozíciou, a podobne. K tomu Vám dopomôže fotograf, ktorý sa venuje už niekoľko rokov wildlife fotografovaniu. Pre tých, ktorí už tieto základné zručnosti majú, to môže byť príležitosťou ako spestriť svoju zbierku o zaujímavé fotografie týchto atraktívnych zvierat, vyskúšať si nové fotografické techniky, či spoznať nových ľudí s rovnakým záujmom a navzájom si vymieňať svoje doterajšie skúsenosti.

ODPORÚČANÉ VYBAVENIE A FOTOGRAFICKÁ TECHNIKA:

Fotografický workshop bude prebiehať za každého počasia. Preto je vhodná pevná nepremokavá obuv a takisto aj nepremokavé oblečenie. Dôležité je pre fotografa teplo a pohodlie, aby sa mohol na 100% venovať fotografovaniu a nič ho neovplyvňovalo. Fotografickú techniku odporúčam zrkadlovku s viacerými objektívmi. Hodí sa jak širokouhlý objektív, tak dlhý teleobjektív. Podmienkou je teleobjektív s ohniskom okolo 300 mm. Ďalšie potrebné vybavenie je statív, náhradné nabité baterky, pamäťové karty, samozrejme dobrá nálada a úsmev na tvári.

FOTOTECHNIKA CANON | JEDINEČNÁ PRÍLEŽITOSŤ

Prichádzam s príležitosťou si vyskúšať fotografickú techniku od spoločnosti Canon pre prihlásených účastníkov a to úplne zdarma. Ak dlho rozmýšľate aký fotoaparát si kúpiť a ktorý bude pre vás ten najideálnejší pri fotografovaní zvierat či vtákov je to jediná príležitosť si ho vyskúšať a to priamo v teréne. Spraviť si pár fotografií alebo odfotografovať úplne celý workshop je viac ako tisíc recenzií. Túto príležitosť môžete využiť iba na mojich workshopoch. V celom Česko-slovensku to nikto neponúka. Funguje to tak ,že ak sa prihlásite na workshop tak v prihláške je potrebné uviesť fototechniku ,ktorú si budete chcieť na workshope vyskúšať aj ju tam prichystám pre Vás. Ak fotografická technika bude v ten čas naplánovaná na inú komerčnú akciu výrobcom Canon a nebude dostupná v tom prípade hneď ponúkame iné alternatívy. No budeme sa snažiť ju poskytnúť tak aby ste si ju mohli vyskúšať. Zároveň upozorňujeme záujemcov ,že plne zodpovedajú počas workshopu za techniku a musia s ňou narábať tak aby ju nepoškodili !!!

TERMÍN WORKSHOPU:                         ZRUŠENÉ (preložené na najbližší možný termín)

                                                                 ( možnosť zakúpiť ako Darčekový poukaz )

MIESTO WORKSHOPU:                         Pribylina |  Penzión Sileo

LEKTOR:                                                  Patrik Rolín

VEDENIE DRAVCOV A SOV:                Jozef Tomík , predseda združenia Aquila

DOPRAVA:                                              individuálna

CENA:                                                      100 € + cca 81€ ubytovanie a strava ( v cene piatok večera, sobota cela, nedeľa raňajky)

PREDPOKLADANÉ VTÁKY NA FOTOGRAFOVANIE:

Kuvik obyčajný, Sova lesná, Sokol rároh, Sokol myšiar, Myšiak lesný, Orol skalný, Plamienka driemavá, Krkavec čierny, Výr skalný

PROGRAM: 
Piatok večer: Príchod na penzión o 17:00 hod, večera, zoznámenie účastníkov, informácie o aranžovanej fotografii
Sobota: Raňajky, fotografovanie od východu po západ slnka s časom na obed. Večer spracovanie RAW.
Nedeľa: Raňajky, fotografovanie do obeda. Cesta domovTešíme sa na Vás Jozef a Patrik

Online rezervácia

Zarezervujete si miesto včas. Rezerváciu vám potvrdíme e-mailom.

Tomáš K.

" Chcem ti ešte raz poďakovať za super akciu a teším sa na ďalšiu."


Pavol Š.

" toto je presne to čo som potreboval, toto je ono. "


Kvetoslav S.

"Patrik, ešte raz ti chcem aj ja poďakovať , za super workshop a prístup počas celého dňa. Pokračuj v tom čo robíš ,a ako to robíš."


Ján Č.

" Sme maximálne spokojný slnilo to moje očakávania nad mieru. "


Ján Š.

" Si mladý je to dobrý zámer, šíriť dobro a krásu prírody. "


Peter K.

" Ďakujem ešte raz za workshop, bol to životný zážitok. "


Ľuboš H.

" Patrik budem ti veľmi dlho vďačný za tento foto-výlet. "